Itt vagyok most: Főoldal/ Hírek/ 2022/ Július

Tisztelt Cím!

Mellékelten megküldöm a MOL Magyar Kupa 1. forduló mérkőzéseinek párosítását.

MOL Magyar Kupa 1. forduló lebonyolításával kapcsolatos főbb információk:

A pályaválasztás joga

1) Amennyiben a két csapat között bajnoki osztálykülönbség van, akkor az alacsonyabb osztályú csapat a pályaválasztó.

2) Amennyiben a két csapat azonos szintű bajnoki osztályban játszik, akkor a sorsoláson elsőnek kihúzott csapat a pályaválasztó.

A Kupában továbbjutó csapat meghatározása

1) Egy mérkőzésen dől el a továbbjutás.

2) Amennyiben a rendes játékidőben döntetlen az eredmény – függetlenül a csapatok osztályba sorolásától –, akkor 2 x 15 perces hosszabbítás következik. Ha a hosszabbításban mindkét sportszervezet azonos számú gólt ér el, vagy nem esik gól, a továbbjutás a büntetőpontról végzett rúgásokkal dől el a Labdarúgás Játékszabályainak rendelkezései szerint.

Cserelehetőség

A) A versenyjegyzőkönyvben sportszervezetenként maximum 12 fő cserejátékos neve szerepeltethető.

B) Pályára lépő cserejátékosok száma sportszervezetenként maximum 5 fő.

C)Egy csapat maximum 3 alkalommal szakíthatja meg a játékot a rendes játékidőben játékos csere miatt. A félidők közötti szünetben, illetve a hosszabbítás előtt és annak félidejében is lehet cserélni, mely nem csökkenti a csapatonkénti 3 játékmegszakítási lehetőséget.

D)Amennyiben a mérkőzés 2 x 15 perces hosszabbítással folytatódik, a csapatok jogosultak az 5 cserejátékoson és a 3 játékmegszakításon kívül további egy cserejátékos (akár kapus is) – azaz a 6. cserejátékos – becserélésére, és további egy játékmegszakításra, függetlenül attól, hogy a rendes játékidőben a csapat felhasználta-e az összes engedélyezett cseréjét és játékmegszakítását.

Az 1. forduló időpontja:

Hivatalos játéknap: 2022. augusztus 6-7. ( szombat-vasárnap )

A pályaválasztó csapat dönti el, hogy a mérkőzését szombaton vagy vasárnap rendezi meg.

Villanyvilágítás nélküli pályák esetében a legkésőbbi kezdési időpont: 16.30 óra

Kupamérkőzés villanyfény világítás mellett csak akkor rendezhető, ha az hitelesítésre került. A hitelesítést az MLSZ Versenybizottsága a mérkőzés időpontjának kitűzése előtt ellenőrizni fogja!

Kérjük a pályaválasztó csapatokat, hogy a kupamérkőzésük kezdési időpontját legkésőbb 2022. július 18. ( hétfő ) 12.00 óráig az IFA rendszerben rögzíteni szíveskedjenek!

2022-2023. évi MOL Magyar Kupa 1. forduló sorsolási csoportok ITT érhetőek el.

Amennyiben további kérdésük van, kérem írják meg részemre ( vida.gabor@mlsz.hu ).